پتوهای سرامیکی | المنتهای حرارتی | رکوردرهای بدون کاغذ

مشعلهای صنعتی, ترانسمیتر دما, کابلهای جبران ساز ترموکوپل

 

گروه مهندسی نگار تامین » مقالات فنی » پرشر سوئیچ گازی دانگز                

پرشر سوئیچ گازی دانگز

 

 
     

پرشر سوئیچ گازی دانگز

 

پرشر سوئیچ ( سوئیچ فشار) گاز Dungs

 


پرشیر سوئیچ ها نوعی سوئیچ هستند و در زمانی که فشار ورودی به میزان تعیین شده برسد ، کنتاکت الکتریکی را فعال کرده و با ارسال سیگنال الکتریکی سوئیچ را قطع میکند . ممکن است  پرشرسوئیچ ها طوری طراحی شده باشند که در صورت افزایش یا افت فشار ، جریان گاز را قطع یا وصل کنند .

 

موارد مهم در انتخاب یک پرشرسوئیچ  :

1 – رنج کاری و نقطه تنظیم

2 – حداکثر فشار قابل تحمل کنترلر فشار

3 – نحوه اتصال و کانکشن کنترلر فشار

4 – دقت و تکرارپذیری کنترلر فشار

نکته مهم در این پرشر سوئیچ ها آن است که تا جای ممکن در قسمت الکترونیکی آنها از جرقه زدن اجتناب شود ، زیرا از این دسته سوئیچ ها برای گازهای مشتعل استفاده میگردد .

معمولا پرشرسوئیچ ها یک دیافراگم پر از هوا دارند ، وقتی فشار هوا داخل دیافراگم تغییر میکند ( توسط تماس سیال ) ، صفحه دیافراگم تغییر شکل میدهد و باعث حرکت در فنر کالیبره شده متصل به آن میشود . کالیبره شدن فنر به معنی تنظیم قبلی فنر در اندازه مورد نیاز یعنی همان رنج سوئیچ میباشد . فنر با اعمال فشار به عقب رانده شده و با برداشتن فشار به جای خود باز میگردد . این حرکت به کنتاکت الکتریکی پرشرسوئیچ منتقل شده و باعث عملکرد پرشرسوئیچ میشود . پرشرسوئیچ  دارای یک ولوم یا درجه تنظیم دما میباشد که توسط آن میتوان در دامنه عملکرد سوئیچ فشار خود ، یک فشار مشخص ( setpoint  ) را انتخاب نمود . بعنوان مثال اگر یک پرشر سوئیچ در رنج کاری صفر تا شش بار انتخاب گردد ، با انتخاب عدد 4 میتوان فشار را روی 4 بار تنظیم نمود و در این دما شاهد کنتاکت پرشرسوئیچ خواهیم بود .

 

معرفی پرشرسوئیچ گاز دانگز ( Dungs Gas Pressure Switches   )


شرکت دانگز یک شرکت معتبر آلمانی در زمینه ساخت ادوات و تجهیزات احتراق میباشد ، پرشرسوئیچ گازی دانگز به چند مدل  GW…/A6   ،  GW…/A4  ، GW…/A5   و LGW…/A4   طبقه بندی می گردند .

 

معرفی مدل سری A6

پرشرسوئیچ سری GW…/A6  ، از نوع پرشرسوئیچ قابل تنظیم بوده و برای سیستم های احتراق استفاده میگردند . خروجی رله تعبیه شده در این پرشرسوئیچ  در هنگام تغییر فشار گاز خط احتراق نسبت به فشار تنظیم شده (Setpoint )  از حالت off  به on  یا بالعکس تغییر مینماید و مداری را باز یا بسته مینماید . در هنگام افزایش فشار گاز بیش از مقدار تنظیم شده توسط ولوم روی دستگاه ، تیغه NC باز شده و تیغه NO بسته میگردد و چنانچه فشار گاز از مقدار تنظیم شده افت نماید ، مجددا تیغه NC بسته شده و تیغه NO باز میگردد .

این پرشرسوئیچ برای گازهای احتراق و گازهای خنثی مناسب میباشد و دارای پاسخ سریع به نوسانات فشار خواهد داشت .

سری GW…/…A6 یک پرشرسوئیچ دوبل میباشد .

متداول ترین مدل های این سری عیارتند از :

GW3 A6 ( 0.7-3 mbar )

GW10 A6 ( 2-10 mbar )

GW50 A6 ( 5-50 mbar )

GW150 A6 ( 5-150 mbar )

GW500 A6 ( 100-500 mbar )

لازم به توضیح است که به استثنای سری GW500 A6 در سایر مدل ها حداکثر  فشار کاربردی 500 میلی بار و در مدل GW500 A6  ، حداکثر فشار 600 میلی میباشد .

در مدل استاندارد این پرشرسوئیچ ،  درگاه اتصال گاز از نوع G 1/4 مادگی میباشد و دمای محیط نصب شده می بایست بین 15-  تا 70+  درجه بوده و از این دامنه کمتر یا بیشتر نگردد که موجب خسارت به دستگاه می گردد . بدنه این دستگاه از نوع آلومینیوم دایکست بوده و قسمت الکتریکی آن از جنس پلی آمید می باشد .

رنج ولتاژ  تیغه های اتصال الکتریکی برای جریان AC  حداقل 24 و حداکثر 250 ولت و برای جریان DC  ، بین 24 تا 48 ولت می باشد .

در مدل GW3 A6  حداکثر جریان عبوری AC از تیغه ها  6 آمپر و در سایر مدل ها حداکثر 10 آمپر AC  میباشد .

ترمینال الکتریکی آن یک سوکت سه پین طبقه استاندارد  DIN EN 175301 – 803   بدون اتصال زمین میباشد . درجه حفاظت آن IP54   می باشد . این پرشر سوئیچ نیاز به منبع تغذیه مستقل ندارد .

در خصوص نحوه نصب این پرشرسوئیچ میبایست یادآور شد که نحوه نصب افقی یا عمودی یا زاویه دار آن بر روی فشار کاری آن موثر میباشد که میبایست به کاتالوگ این محصول مراجعه نمود .

 

معرفی مدل  A4

این مدل از پرشرسوئیچ برای کنترل گاز ، هوا و محصولات احتراق کاربرد دارد . از این پرشر سوئیچ برای کنترل فشار گاز مشعل ها  استفاده میگردد و مانند مدل A6 دارای یک ولوم تنظیم فشار مورد نظر )  Setpoint ( میباشد و در هنگام افزایش فشار گاز از میزان تعیین شده ، کنتاکت الکتریکی دستگاه تغییر وضعیت می دهد .

این سری از پرشرسوئیچ با دو مدل از درجه حفاظت Ip54   و Ip65 تولید می گردد که در مدل با درجه حفاظت بالاتر    ( IP65 ) بعد از کلمه A4  یک عدد 2 بعد از اعشاری دیده میشود .

لازم به توضیح است که ویژگی های کانکشن و جنس بدنه و دمای محیط کارکرد دستگاه دقیقا مانند مدل A6  میباشد و لذا از توضیح مجدد آن خودداری بعمل آمده است .

مدل های متعارف این سری عبارتند از :

GW3 A4

GW150 A4

GW500 A4

 

معرفی مدل  LGW…/A4

این مدل یک پرشرسوئیچ تفاضلی می باشد . این پرشرسوئیچ برای کنترل فشار درخطوط احتراق شامل گاز ، هوا و محصولات احتراق میباشد . از این پرشرسوئیچ جهت کنترل تفاضل فشار دو محفظه مجزا استفاده میگردد .

پرکاربردترین مدل های این سری عبارتند از :

GW3 A4 (0/4 – 3 mbar)

GW10 A4 (1 -10 mbar)

GW50 A4 (2/5- 50 mbar)

GW150 A4 (30 – 150 mbar)

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد میگردد تا به وب سایت شرکت دانگز آلمان به آدرس  www.dungs.com   مراجعه نمایید .

 

 

 

 

 

 

 

 

   
     

      تگ های مطلب: پرشر سوئیچ دانگز, سوئیچ فشار

 

شبکه های اجتماعی

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

 

مقالات فنی

لینک های مرتبط

 • طراحی وب سایت
 • آخرین محصولات

    وزن

    رطوبت

   

  دانلود و کاتالوگ

  تماس با ما

  تهران خیابان فاطمی غربی نرسیده به تقاطع کارگر شمالی ساختمان ۱۹۴ طبقه ۵ واحد ۱۱

   

  المنت حرارتی

  66566558-66566557   

  المنت حرارتی

   66428762