پتوهای سرامیکی | المنتهای حرارتی | رکوردرهای بدون کاغذ

مشعلهای صنعتی, ترانسمیتر دما, کابلهای جبران ساز ترموکوپل

 

گروه مهندسی نگار تامین » مقالات فنی » آون های هوا گردشی                

آون های هوا گردشی

 

 
     

آون های هوا گردشی

 

آون های هوا گردشی

آون های هوا گردشی دارای کاربرد وسیع و گسترده ای در صنعت می باشند. آون ها به لحاظ نوع انرژی مصرفی در دو گروه سوختی ( مشعلی ) و الکتریکی ( المنت های مقاومتی ) قابل تقسیم بندی می باشند .

آون ها به لحاظ سیستم گردش هوا به سه دسته گردش هوای افقی ، عمودی و ترکیبی ( مختلط ) تقسیم بندی می گردند .


در سیستم گردش افقی ، در دو سمت دیوارهای جانبی محفظه حرارتی  سوراخ هایی تعبیه شده است که هوا از یک سمت وارد واز منافذ موجود در دیوار مقابل خارج می گردد .

 

آون های هوا گردشی 

در سیستم گردش عمودی ، هوا از پایین محفظه وارد شده واز سقف مکیده خواهد شد . در سیستم گردش ترکیبی ( مختلط ) ، هوا از دو دیواره جانبی و در قسمت پایین محفظه وارد شده واز سقف مکیده خواهد شد .

از لحاظ ساختمان هندسی، آون ها دارای دسته بندی های زیادی می باشند که عمده ترین آنها عبارتند از نوع محفظه ای ساده ، محفظه ای با طبقه بندی ثابت ( سینی دار ) ، محفظه ای با ترولی چرخ دار ، محفظه ای واگنی ، تونلی واگنی و تونلی کف رولری

آون های هوا گردشی بطور معمول در کلاس های دمایی 250 ، 450 و 650 درجه سانتی گراد ساخته می شوند . البته در دماهای بالاتر تا 900 درجه سانتی گراد نیز در پاره ای از موارد ساخته خواهند شد . با توجه به تاثیر شیوه انتقال دما بر اساس سیستم جابجایی هوا در دماهای پایین تر از 600 درجه سانتی گراد و غالب شدن سیستم تشعشعی در دماهای بالاتر ،معمولا بیشترین کاربرد آون های هوا گردشی در دماهای زیر 650 درجه سانتی گراد می باشند . البته لازم به ذکر است که در آون های  با دمای بالاتر از 650 درجه سانتی گراد ، بحث حفاظت دمایی یاتاقان ها ، و شافت و  پره و الکتروموتور بسیار مهم و پیچیده می باشد و در پاره ای از موارد نیز نیاز به یک سیستم خنک کن آبگرد می باشد .

 

آون های هوا گردشی 

در آون های الکتریکی ، المنت های سیمی بصورت فنر بر روی لوله های سرامیکی نصب می گردند و در مسیر جریان هوای فن قرار خواهند گرفت . هوای گردشی از روی المنت ها عبور نموده و داخل محفظه می گردند .

در آون های سوختی به دو شیوه امکان ایجاد هوای گرم می باشد. روش اول بصورت مستقیم بوده که محصول احتراق تولید شده توسط مشعل مستقیما به داخل محفظه حرارتی دمیده خواهد شد و محصول داخل آون در تماس مستقیم با محصول احتراق می باشد . در روش دوم ، محصول احتراق تولید شده توسط مشعل به داخل تعدادی لوله فلزی دمیده می گردد و هوای گرم تولید شده توسط فن از روی این لوله ها که بصورت یک مبدل حرارتی کار می کنند عبور نموده و گرم شده و این هوای گرم از طریق کانال های موجود به داخل محفظه اصلی دستگاه وارد شده و سیرکولاسیون پیوسته برقرار می باشد . به این سیستم اصطلاحا" آون هوای پاک ( Clean Air ) گفته می شود . در این روش ، هوای داخل محفظه عاری از محصولات احتراق بوده و تاثیری بر روی قطعات داخل محفظه نخواهد داشت .

 

آون های هوا گردشی 

مکانیزم درب آون های هوا گردشی معمولا " بصورت تک لنگه ، دو لنگه و گیوتینی می باشند.البته در بعضی از آون های واگنی ، درب بصورت یکپارچه بر روی واگن نصب می گردد .


شرکت نگار تامین مفتخر خواهد بود تا در امر تامین آون های هوا گردشی محفظه ای و انتخاب آون ساز مجرب یاری گر خریداران محترم آون های الکتریکی باشد.

 

 

 

 

 

   
     

      تگ های مطلب: آون های هوا گردشی

 

شبکه های اجتماعی

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

 

مقالات فنی

لینک های مرتبط

 • طراحی وب سایت
 • آخرین محصولات

    وزن

    رطوبت

   

  دانلود و کاتالوگ

  تماس با ما

  تهران خیابان فاطمی غربی نرسیده به تقاطع کارگر شمالی ساختمان ۱۹۴ طبقه ۵ واحد ۱۱

   

  المنت حرارتی

  66566558-66566557   

  المنت حرارتی

   66428762