پتوهای سرامیکی | المنتهای حرارتی | رکوردرهای بدون کاغذ

مشعلهای صنعتی, ترانسمیتر دما, کابلهای جبران ساز ترموکوپل

 

گروه مهندسی نگار تامین » مقالات فنی » کوره های استوانه ای                

کوره های استوانه ای

 

 
     

کوره های استوانه ای

 

کوره های محفظه ای استوانه ای

 کوره های استوانه ای (Pit Furnace   ) ، عمدتا" برای فرآیند های عملیات حرارتی استفاده می گردند . این نوع از کوره ها به دو صورت الکتریکی ( المنتهای مقاومتی ) یا سوختی ( مشعلی ) ساخته می شوند .

 

درب این کوره ها از بالا بوده و قطعات توسط جرثقیل واز بالا به داخل محفظه حرارتی بارگذاری و تخلیه می گردند . مکانیزم عملکردی درب کوره های استوانه ای با استفاده از جک های پنوماتیک یا الکترو موتور گیربکس می باشد .

 

در کوره های الکتریکی معمولا المنتها بصورت فنر شده بر روی لوله های سرامیکی یا مستقلا" بصورت المنتهای نواری فرم داده شده بر روی دیوارهای کوره نصب می گردند .

 

در کوره های سوختی ، مشعلها بر روی دیواره جانبی نصب شده و شعله بصورت  مورب خواهد بود تا مستقیما" به قطعه برخورد ننماید .

 

کوره های استوانه ای 

 

لایه عایق این کوره ها عمدتا" از آجرهای عایق یا نسوز و یا پتوهای از جنس الیاف سرامیک خواهند بود . عایق مصرف شده در درب کوره های استوانه ای معمولا از پتوهای سرامیکی می باشد تا وزن درب سبک باشد و به راحتی جابجا گردد . درب کوره های استوانه ای پس از باز شدن حول محور لولای خود دوران می کنند و به کناره کوره هدایت می شوند تا شرایط بار گذاری و تخلیه به آسانی و سهولت انجام پذیرد .

 

جهت کنترل دمای داخل محفظه ، ترموکوپل ها در دیوارهای جانبی و در ارتفاع های مختلف نصب می گردند تا شرایط سنجش و کنترل دمای نقاط مختلف محفظه حرارتی را با دقت فراهم نمایند .

 

در کف کوره های استوانه ای معمولا از آجرهای نسوز متراکم و یا جرم های ریختنی نسوز استفاده می گردد تا تحمل بار فشاری اعمال شده به کف را داشته باشد و دچار تخریب نگردد .

 

در پاره ای از کوره های استوانه ای الکتریکی دمای پایین تر تا محدوده 650 درجه سانتی گراد ، از یک دستگاه فن سیرکولاسیون بر روی درب کوره استفاده می گردد تا بتواند هوای داخل محفظه را جابجا نماید و موجب یکنواختی هرچه بهتر دمایی گردد . در کوره های با دمای بالاتر استفاده از فن سیرکولاسیون به دلایل مشکلات ایجاد شده روی پروانه و شافت پره و امکان بروز خسارت به الکترو موتور متداول نمی باشد . در موارد معدودی  تا دمای 900 درجه سانتی گراد از فن سیرکولاسیون استفاده می گردد که باید حتما" شافت و یاتاقان و بلبرینگ ها با سیستم خنک کن آب، خنک گردند . در دمای بالاتر از 900 درجه سانتی گراد ، از سیستم سیرکولاسیون استفاده نخواهد شد و به شیوه تشعشع مستقیم توسط المنت قطعات گرم می گردند .

 

در پاره ای از موارد جهت سیستم گرمایش از لوله های تشعشعی که در داخل آنها المنت یا مشعل قرار خواهند گرفت استفاده خواهد شد .

 

شرکت نگار تامین ، مفتخر خواهد بود تا بتواند در امر انتخاب سازنده مجرب این نوع از کوره ها به خریداران محترم مشاوره داده و ایشان را در مسیر یک خرید مطمئن هدایت نماید .

 

 

 

 

 

   
     

      تگ های مطلب: کوره های استوانه ای

 

شبکه های اجتماعی

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

 

مقالات فنی

لینک های مرتبط

 • طراحی وب سایت
 • آخرین محصولات

    وزن

    رطوبت

   

  دانلود و کاتالوگ

  تماس با ما

  تهران خیابان فاطمی غربی نرسیده به تقاطع کارگر شمالی ساختمان ۱۹۴ طبقه ۵ واحد ۱۱

   

  المنت حرارتی

  66566558-66566557   

  المنت حرارتی

   66428762