پتوهای سرامیکی | المنتهای حرارتی | رکوردرهای بدون کاغذ

مشعلهای صنعتی, ترانسمیتر دما, کابلهای جبران ساز ترموکوپل

 

گروه مهندسی نگار تامین » مقالات فنی » مقایسه بین نحوه عملکرد کوره خلاء و اتمسفری                

 

 
     

مقایسه بین نحوه عملکرد کوره خلاء و اتمسفری

 

در اغلب پروسه هاي عمليات حرارتي وقتي مواد گرم مي شوند ، با گازهاي اتمسفر كه به طور عمومي شامل 21%02 و 77%N2 و 1% H 2 0 به صورت بخار و 1% ساير گازها مي باشد واكنش مي دهند . اگر اين واكنشها غير مفيد باشند قطعه كار بايد در محيطي بدون حضور گازهاي مضر و يا با حضور مخلوطي از هوا و يك گاز ديگر حرارت داده شود . نحوه تغيير گاز و يا ايجاد تركيب جديد بايد به‌گونه‌اي باشد كه واكنشها ي مطلوب در سطح ماده صورت گيرد و يا هيچ واكنشي انجام نگيرد.

در دماهاي مختلف واكنشهاي مختلفي مي تواند صورت بگيرد . در بيشتر كوره هاي اتمسفري امكان تغيير سريع اتمسفر كوره و ايجاد اتمسفري با تركيب مناسب براي حذف واكنشها ي مضر وجود ندارد.

كوره هاي خلاء تغيير سريع اتمسفر را امكانپذير مي سازند چرا كه شامل گازهاي سبك بوده و از تشكيل تركيبات ناشي از واكنش اتمسفر هوا با قطعه در خلال عمليات حرارتي جلوگيري مي نمايند .

در يك بررسي ديده شده است در يك خلاء torr )0.1  pa   (10-3 كمتر از %1/0هوا باقيمانده است و حدود 1ppm  اكسيژن با نقطه شبنم حدود C ْ–80  دارد. با به كار بردن پمپهاي خلاء مناسب غلظت اكسيژن و بخار آب مي تواند تا كمترين مقدار كاهش يابد و به گاز خنثي  و يا گاز احيايي برسد .

بعد از اينكه كوره عمليات حرارتي (از اتمسفر موجود) تخليـه شد. واكنشهاي گازي بين قطعـه و اتمسفـر محيط كـاملا" محدود مي شود. علاوه بر اين ، خلاء گازهاي اضافي ، آلودگي هاي سطحي و روغنهاي باقي مانده بر روي سطح ناشي از پروسه توليد را برطرف مي كند كه در مقايسه با ساير روشها به هزينه زيادي نياز است.

گازهاي وارد شده توسط شارژ قطعه به محيط خلاء بوسيله پمپ خلاء جمع آوري شده و از طريق يك مجراي مناسب از سيستم خارج مي شود تا براي پروسه عمليات حرارتي آماده گردد.

مزيت كاربرد كوره هاي خلاء در عمليات حراتي قطعات با شكلهاي پيچيده و حفره ها و سوراخهاي عميق بيشتر مشخص مي شود . خالي كردن كامل محيط كاري از هوا و گازهاي موجود يك فضاي محافظ براي قطعه مزبور ايجاد ميكند كه به فواصل زماني خارج كردن هوا بستگي دارد در فواصل زماني طولاني نمي توان از خارج شدن تمامي هوا مطمئن شد .

در بيشتر موارد مي توان هوا را با يك سيستم خلاء ساده خارج كرد و در يك محيط بسته گاز محافظ و يا خنثي وارد سيستم نمود . 

 

 

 

 

 

   
     

      تگ های مطلب: کوره خلاء, عملیات حرارتی در خلاء, خلاء

 

شبکه های اجتماعی

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

 

مقالات فنی

لینک های مرتبط

 • طراحی وب سایت
 • آخرین محصولات

    وزن

    رطوبت

   

  دانلود و کاتالوگ

  تماس با ما

  تهران خیابان فاطمی غربی نرسیده به تقاطع کارگر شمالی ساختمان ۱۹۴ طبقه ۵ واحد ۱۱

   

  المنت حرارتی

  66566558-66566557   

  المنت حرارتی

   66428762