پتوهای سرامیکی | المنتهای حرارتی | رکوردرهای بدون کاغذ

مشعلهای صنعتی, ترانسمیتر دما, کابلهای جبران ساز ترموکوپل

 

گروه مهندسی نگار تامین » مقالات فنی                

روش تست ترموکوپل

 

روش تست ترموکوپل

 

روش تست عملکرد ترموکوپل

 

جهت بررسی سلامت ترموکوپل می بایست اقدامات ذیل به ترتیب انجام گردد :

 

گام اول : سیم رابط ترموکوپل از اتصال داخل کلاهک باز گردد ، به گونه ای که ترموکوپل به هیچ اتصال الکتریکی متصل نباشد.

 

گام دوم : درب کلاهک ترموکوپل را باز نمایید و با یک اهم متر میزان مقاوت الکتریکی دو سر داخل کلاهک را اندازه گیری کنید.

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

روش نصب پتوهای سرامیکی

 

روش نصب پتوهای سرامیکی

 

روش نصب پتوهای سرامیکی


جهت نصب پتوهای سرامیکی در دیوارها و سقف کوره های عملیات حرارتی یا پخت سرامیک ، از دو روش متداول استفاده می گردد .

روش اول به شیوه استفاده از نصب آنکرهای فلزی در دیوارها و سقف بوده و سپس پتوها در داخل آنکره فشرده می گردند و توسط قطعات کاپلاک سرامیکی یا واشرهای فولاد نسوز قفل شده و به دیوار متصل خواهند شد .

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

کوره های استوانه ای

 

کوره های استوانه ای

 

کوره های محفظه ای استوانه ای

 کوره های استوانه ای (Pit Furnace   ) ، عمدتا" برای فرآیند های عملیات حرارتی استفاده می گردند . این نوع از کوره ها به دو صورت الکتریکی ( المنتهای مقاومتی ) یا سوختی ( مشعلی ) ساخته می شوند .

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

کوره های اتمسفر محافظ

 

کوره های اتمسفر محافظ

 

کوره های با اتمسفر محافظ

یکی از کوره های پر کاربرد در عملیات حرارتی ، کوره های با اتمسفر خنثی ( اتمسفر محافظ ) می باشند . این کوره که جهت جلوگیری از اکسیداسیون قطعات فلزی در داخل محفظه حرارتی مورد استفاده قرار می گیرند دارای رنج گسترده ای از بابت ساختمان هندسی کوره ، مکانیزم ها و اجزای مکانیکی و آب بندی ، سیستم های تولید گاز محافظ ، استراکچر فلزی و ادوات کنترل و ابزار دقیق می باشند .

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

کوره های محفظه ای الکتریکی

 

کوره های محفظه ای الکتریکی

 

کوره های محفظه ای الکتریکی

جهت پخت قطعات سرامیکی ، انجام بعضی از عملیات های حرارتی برای قطعات کوچک ، دکور عکس برگردان بر روی قطعات سرامیکی و پاره ای از موارد دیگر از کوره های محفظه ای الکتریکی استفاده می گردد .

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

آون های هوا گردشی

 

آون های هوا گردشی

 

آون های هوا گردشی

آون های هوا گردشی دارای کاربرد وسیع و گسترده ای در صنعت می باشند. آون ها به لحاظ نوع انرژی مصرفی در دو گروه سوختی ( مشعلی ) و الکتریکی ( المنت های مقاومتی ) قابل تقسیم بندی می باشند .

آون ها به لحاظ سیستم گردش هوا به سه دسته گردش هوای افقی ، عمودی و ترکیبی ( مختلط ) تقسیم بندی می گردند .

در سیستم گردش افقی ، در دو سمت دیوارهای جانبی محفظه حرارتی  سوراخ هایی تعبیه شده است که هوا از یک سمت وارد واز منافذ موجود در دیوار مقابل خارج می گردد .

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

کالیبراسیون ترموکوپل

 

کالیبراسیون ترموکوپل

 

کالیبراسیون ترموکوپل

چرا باید ترموکوپل ها را کالیبره نماییم ؟

ترموکوپل ها بعنوان یک سنسور اندازه گیری دما ، می بایست دمای حس شده در نوک ترموکوپل را به ولتاژ تبدیل نمایند . از طریق انتقال این ولتاژ به نمایشگر دما ، می توان از دمای محیطی که ترموکوپل در حال اندازه گیری دمای آنجا می باشد نظیر یک کوره پخت سرامیک یا یک کوره عملیات حرارتی مطلع گردید .

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

کوره ذوب بوته ای آلومینیوم

 

کوره ذوب بوته ای آلومینیوم

 

کوره های ذوب بوته ای آلومینیوم

جهت انجام ذوب آلومینیوم در مقادیر کم از کوره های بوته ای استفاده می گردد . کوره های بوته ای در دو مدل ثابت و تیلت ( گردان ) ساخته می شوند . این کوره ها هم با انرژی الکتریکی با کمک المنت های سیمی مقاومتی و هم با مشعل های گازی تولید می گردند .

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

کوره های واگنی عملیات حرارتی

 

کوره های واگنی عملیات حرارتی

 

کوره های عملیات حرارتی واگنی

کوره های واگنی برای کاربرد های گسترده ای در عملیات های حرارتی مختلف نظیر آنیل ، سختکاری ، تنش زدایی و ...... مورد استفاده قرار می گیرند.

کوره های واگنی عملیات حرارتی با اندازه های کوچک معمولا الکتریکی با المنت های مقاومتی ساخته می شوند و کوره های بزرگ عمدتا سوختی با استفاده از مشعل های صنعتی ساخته می شوند .

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

پرشر سوئیچ گازی دانگز

 

پرشر سوئیچ گازی دانگز

 

پرشر سوئیچ ( سوئیچ فشار) گاز Dungs

 

پرشیر سوئیچ ها نوعی سوئیچ هستند و در زمانی که فشار ورودی به میزان تعیین شده برسد ، کنتاکت الکتریکی را فعال کرده و با ارسال سیگنال الکتریکی سوئیچ را قطع میکند . ممکن است  پرشرسوئیچ ها طوری طراحی شده باشند که در صورت افزایش یا افت فشار ، جریان گاز را قطع یا وصل کنند .

 

موارد مهم در انتخاب یک پرشرسوئیچ  :

1 – رنج کاری و نقطه تنظیم

2 – حداکثر فشار قابل تحمل کنترلر فشار

3 – نحوه اتصال و کانکشن کنترلر فشار

4 – دقت و تکرارپذیری کنترلر فشار

نکته مهم در این پرشر سوئیچ ها آن است که تا جای ممکن در قسمت الکترونیکی آنها از جرقه زدن اجتناب شود ، زیرا از این دسته سوئیچ ها برای گازهای مشتعل استفاده میگردد .

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

جرم های ریختنی نسوز آلومینایی

 

جرم های ریختنی نسوز آلومینایی

 

رم ریختنی نسوز آلومینایی

 

جرم های ریختنی   ( Castable Refractories ) که به بتن نسوز معروف می باشند ، از دیرگدازهای   بی شکل و پر مصرف در صنعت کوره و ذوب به ویژه در صنایع فولاد میباشند . عناصر اصلی تشکیل دهنده جرم های ریختنی عبارت از شاموت ، بوکسیت ، آلومینای تبولار و سیمان نسوز  میباشد . البته بسته به مشخصات فنی هر جرم ریختنی از عناصر فوق با ترکیب های درصدی مختلف استفاده میگردد. شایان ذکر است که همواره از همه این اقلام در تولید جرم های ریختنی استفاده نخواهد شد . 

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

ترموکوپل نوع S

 

ترموکوپل نوع S

 

ترموکوپل نوع S 

ترموکوپل نوع S یکی از پرفروش ترین ترموکوپل های مصرفی از خانواده پلاتین رادیوم می باشد که دارای رنج وسیع و گسترده ای در کوره های دما بالا می باشد. این ترموکوپل که حاوی سیم مغزی از جنس پلاتین رادیوم 10 درصد (Pt-Pt10%Rh) می باشد تا حداکثر دمای 1500 درجه سانتی گراد قابلیت کاربرد دارد.


 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

نمونه بردار مذاب

 

نمونه بردار مذاب

 

نمونه بردارهای یکبار مصرف مذاب دارای رنج وسیعی از کاربرد می باشند.

 

نمونه بردارها برای آنالیز فوری کربن ، منگنز ، سولفور ، فسفر و سایر عناصر شیمیایی مناسب می باشند.

 

این نمونه بردارها هنگامی که در داخل مذاب و تحت فشار استاتیک غوطه ور می گردند ، امکان دسترسی به مذاب داخل کوره و یا پاتیل را برای اپراتور کوره فراهم می نمایند.

از نکات مهم در استفاده از این نمونه بردارها می توان به غوطه وری نمونه بردار به میزان حدودی 20 الی 25 سانتیمتر و زمان ماندگاری 3 الی 5 ثانیه در داخل مذاب اشاره نمود ، همچنین پس از خروج نمونه بردار از داخل مذاب ، کمی صبر نموده تا نمونه منجمد شده ، آماده انجام فرآیند آنالیز عنصری گردد.

 

 

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

پراب اندازه گیری دمای مذاب فلزات آهنی

 

پراب اندازه گیری دمای مذاب فلزات آهنی

 

پراب های اندازه گیری دمای مذاب فلزات ( ترموکوپل )

 

یکی از روش های اندازه گیری دمای مذاب فلزات آهنی نظیر فولاد و چدن ، استفاده از ترموکوپل های یکبار مصرف می باشد.

از متداول ترین نوع این ترموکوپل ها ، غلاف های نوع R  می باشد که از نوع پلاتین رودیوم 13 درصد  می باشد و حداکثر تا دمای 1760 درجه سانتیگراد قابل استفاده خواهد بود.

عمده ترین مصرف کنندگان این غلاف ها صنایع فولاد و ریخته گری می باشند.

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

 

آجرهای عایق سبک

 

آجرهای عایق سبک 

 

آجرهای عایق سبک آلومینایی یکی از عایق های پرمصرف در ساخت کوره های پخت سرامیک ها و عملیات حرارتی فلزات می باشند. ویژگی های مهم آجرهای عایق سبک عبارتند از : نسوزندگی بالا ، دانسیته کم ، قیمت ارزان که بسیار ویژگی مهمی در مقایسه با سایر مواد عایق می باشد. در ساخت آجرهای عایق از دو شیوه تولید استفاده می گردد. یا در داخل مواد اولیه از فوم های سبک استفاده می گردد و یا از مواد قابل سوختن نظیر خاک اره یا شلتوک برنج استفاده می گردد.

 

اصولاً آجرهای عایق سبک دارای تخلخل واقعی بیش از 45 درصد و دمای کاربردی بیش از 800 درجه سانتی گراد می باشند. بر اساس استانداردهای ASTM C 155-70 و یا DIN EN 1094 ، دمایی که در آن انقباض ماده پس از 24 ساعت از 2% بیشتر نباشد را بعنوان دمای کاربرد آجر معرفی می نمایند.

از لحاظ ساختار شیمیایی می توان آجرهای عایق سبک را به چهار گروه اصلی طبقه بندی نمود که عبارتند از :

1- آجرهای سبک سیلیکاتی

2- آجرهای سبک آلومینوسیلیکاتی

3- آجرهای سبک زیرکونیایی

4- آجرهای سبک کوراندومی

 

شایان ذکر است که گروه آجرهای آلومینو سیلیکاتی که شامل آجرهای شاموتی و مولایتی می باشند ، متداولترین گروه از آجرهای عایق سبک را تشکیل می دهند.

برای تولید آجرهای عایق سبک از مواد اولیه حاوی اکسید آلومینیوم ( Al2O3 ) و اکسید سیلیس ( SiO2 ) استفاده می گردد. اصلی ترین عناصر تامین کننده اکسید آلومینیوم عبارت است از : خاک رس ، کائولن ، شاموت ، سیلیمانیت ، آندالوزیت ، کیانیت ، مولایت ، آلومینا می باشند.

از مهمترین ویژگی های فنی یک آجر عایق سبک مطلوب می توان به مقاومت به شوک حرارتی ( Thermal Shock Resistance ) ، هدایت کم حرارتی ( Thermal Conductivity ) ، استحکام فشاری سرد ( Cold Crushing Strength ) ، میزان انقباض ابعادی ( Shrinkage ) نام برد. البته ویژگی های دیگری نظیر یکنواختی رنگ در تمام سطوح ، دقت ابعادی آجر ، گونیا بودن برش سطوح آجر ، دانسیته آجر نیز در انتخاب یک آجر عایق سبک مؤثر و تعیین کننده می باشند.

بستگی به نوع کاربرد آجر در یک کوره ، عوامل مؤثر در انتخاب متغییر می باشند. بعنوان مثال چنانچه لایه اول عایق یک کوره عملیات حرارتی با قابلیت کوئنچ از آجر عایق سبک استفاده گردد ، میزان مقاومت به شوک حرارتی بسیار مهم بوده و در صورت عدم تحمل شوک های حرارتی ناشی از باز شدن درب کوره در دماهای بالا ، آجر ترک خورده و به مرور تخریب می گردد. اما این ویژگی برای آجر عایق که در پشت لایه آجر نسوز یا الیاف سرامیکی استفاده می گردد خیلی مهم و مؤثر نمی باشد.

در آجرهای عایق هر چه دانسیته آجر کمتر باشد به همان میزان استحکام آجر کمتر و هدایت حرارتی مطلوب تری خواهند داشت. بطور مثال در کف واگن کوره ها از آجرهای با دانسیته بیشتر و استحکام فشاری بالاتر استفاده می گردد.

از دیگر نکات مهم در انتخاب آجر عایق ، کلاس دمایی آجر می باشد. اصولاً می باشیت دمای پخت اولیه آجر حداقل 100 الی 150 درجه سانتی گراد بالاتر از دمای کارکرد آجر باشد تا شاهد کمترین میزان انقباض ابعادی در حین مصرف آجر باشیم.

 

با توجه به روش های متفاوت تولید آجر عایق ، خواص مکانیکی آجرها متفاوت می باشند. روش های تولید آجرهای عایق عبارتند از :

1- روش تولید با پرس

2- روش تولید دوغابی

3- روش اکسترودری

 

بهترین کیفیت آجر عایق متعلق به روش تولید دوغابی می باشد. در این روش میزان دانسیته آجر بسیار کم بوده و به همان نسبت کیفیت عایقی آجر ( هدایت حرارتی ) مطلوب می باشد ولی استحکام آجر نیز پایین می باشد. روش دوم اکسترودری می باشد که مواد اولیه داخل اکسترودر ریخته و از انتهای اکسترودر بیرون آمده و پس از خشک شدن بر اساس ابعاد مورد نیاز برش خورده و سپس پخت انجام می گردد.

ابعاد آجرهای عایق دارای چندین استاندارد می باشد که معروفترین آنها ابعاد 64×114×230 میلیمتر معروف به NF1 و 76×124×250 معروف به NF2 می باشند. البته استاندارد NF1 را در ابعاد 76×114×230 نیز تولید می نمایند. لازم به توضیح است که استانداردهای دیگری برای ابعاد آجرها موجود می باشد.

رنج دمایی آجرهای عایق را به کلاسه های دمایی مختلفی تقسیم بندی نموده اند که عبارتند از :

 

گرید دمایی 1260 درجه سانتی گراد یا GM23  یا NB2

گرید دمایی 1350 درجه سانتی گراد یا GM25 یا NB3

گرید دمایی 1430 درجه سانتی گراد یا GM26  یا NB4

گرید دمایی 1540 درجه سانتی گراد یا GM28 یا NB5

گرید دمایی 1650 درجه سانتی گراد یا GM30

گرید دمایی 1760 درجه سانتی گراد یا GM32

اخیرا گرید GM34 نیز به استانداردهای دمایی آجر عایق افزوده شده است.

 

 

آخرین موضوع قابل ذکر درخصوص آجرهای عایق میزان عناصر تشکیل دهنده آنها می باشد که مربوط به میزان اکسید آلومینیوم ( Al2O3 ) و اکسید سیلیس ( SiO2 ) می باشد.

هر چه رنج دمایی آجر عایق بالاتر باشد به همان میزان رنج اکسید آلومینیوم در آجر بیشتر می باشد و به همان نسبت دانسیته آجر افزایش خواهد یافت.

در زیر جدولی از میزان تقریبی این عناصر بر اساس گریدهای دمایی آجر نشان داده شده است.

میزان اکسید آلومینا در آجرهای گرید دمایی 1260 درجه سانتی گراد حدود 30 تا 35 درصد ، در آجرهای 1350 درجه سانتی گراد حدود 38 تا 40 درصد ، در آجرهای 1430 درجه سانتی گراد حدود 52 تا 55 درصد و در آجرهای 1540 درجه سانتی گراد حدود 65 الی 68 درصد می باشد که البته متناسب با شرکت تولید کننده آجر این میزان متفاوت و متغییر می باشد.

 

 

از دیگر نکات مورد توجه در انتخاب یک آجر عایق ، میزان اکسید آهن موجود می باشد که برای یک آجر خوب می بایست زیر نیم درصد باشد و گاهاً تا سقف یک درصد قابل اغماض و چشم پوشی می باشد.

آخرین نکته در انتخاب یک آجر عایق ، میزان تحمل شوک پذیری آجر می باشد. استاندارد DIN 51068-1 نحوه تست شوک پذیری آجر عایق را معرفی نموده است.

البته این آزمایش بسیار دشوار و زمان بر می باشد. ساده ترین روش تست شوک پذیری یک آجر عایق خوب این است که بتواند حداقل 20 بار در دمای 950 درجه سانتی گراد قرار گیرد و در همان دما آجر بیرون آورده شود و دوباره پس از 15 دقیقه داخل دمای 950 درجه سانتی گراد قرار گیرد. چنانچه یک آجر بتواند حداقل 20 بار این آزمایش را بدون ترک و شکستن پشت سر بگذارد به یقین از لحاظ مقاومت به شوک حرارتی یک آجر مطلوب می باشد.

 

 کالای مهندسی نگار تامین، آمادگی دارد تا آجر عایق سبک با کیفیت ممتاز را با برند تجاری Negar Brick تقدیم عزیزان مصرف کننده نماید. آجرهای ارائه شده توسط جمع زیادی از شرکت های سازنده کوره مورد استقبال قرار گرفته است. لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر با واحد فروش ما تماس حاصل فرمایید. 

آجرهای عایق سبک


 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

 

غلاف های ترموکوپل از جنس سیالون

 

معرفی غلاف های ترموکوپل از جنس سیالون


غلاف های سیالون از جنس سیلیکون نایتراید می باشند. عمده ترین کاربرد این غلاف ها در مذاب های غیر فلزی به ویژه آلومینیوم برای اندازه گیری دمای داخل مذاب می باشد.

غلاف های از جنس سیالون دارای مقاومت بسیار خوبی در مقابل شوک حرارتی و خوردگی در داخل مذاب          می باشند. از دیگر ویژگی خوب این غلاف می توان به تر نشوندگی آنها در داخل مذاب اشاره نمود.

از معایب این غلاف ها می توان به شکنندگی آنها در مقابل ضربات مکانیکی و نیز قیمت بسیار گران آنها اشاره نمود.

کاربرد این غلاف برای گرید 101 زیر دمای 1200 درجه سانتیگراد ، برای گرید 050 زیر دمای 1400 و گرید 110 زیر دمای 1600 توصیه شده است.

بعنوان آخرین نکته درباره این غلاف می توان به لزوم پیش گرم نمودن این غلاف قبل از ورود به داخل مذاب اشاره نمود.

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

 

مقایسه بین نحوه عملکرد کوره خلاء و اتمسفری

 

در اغلب پروسه هاي عمليات حرارتي وقتي مواد گرم مي شوند ، با گازهاي اتمسفر كه به طور عمومي شامل 21%02 و 77%N2 و 1% H 2 0 به صورت بخار و 1% ساير گازها مي باشد واكنش مي دهند . اگر اين واكنشها غير مفيد باشند قطعه كار بايد در محيطي بدون حضور گازهاي مضر و يا با حضور مخلوطي از هوا و يك گاز ديگر حرارت داده شود . نحوه تغيير گاز و يا ايجاد تركيب جديد بايد به‌گونه‌اي باشد كه واكنشها ي مطلوب در سطح ماده صورت گيرد و يا هيچ واكنشي انجام نگيرد.

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

 

اندازه گیری میزان خلاء در کوره ها

 

اندازه گيري میزان فشار خلاء در داخل کوره ها

يك خلاء ايده آل و يا تئوري شامل يك قضاي خالي بدون هيچ بخار ، ذره ، گاز و يا مواد ديگر مي باشد و ليكن چون اين شرايط قابل دسترسي نيست نمي توان يك خلاء ايده آل بدست آورد و به كار بردن خلاء يعني ايجاد فشاري كمتر از فشار اتمسفر.

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

 

عملیات حرارتی تحت اتمسفر خلاء

 

 

عملیات حرارتی تحت اتمسفر خلاء

 

عمليات حرارتي خلاء شامل حرارت دادن فلز در يك محيط بسته تخليه شده تا فشار جزئي معين بـا توجه بـه نوع فلز مي باشد . خلا ء جايگزين مناسبي براي بيشتر گازهاي محافظ به كار رفته در انواع مختلف عمليات حرارتي مي باشد.

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

کابل های جبران ساز ترموکوپل

 

کابل های جبران ساز ترموکوپل

 

کابل های جبران ساز جهت انتقال ولتاژ دو سر ترموکوپل به سیستم های کنترل دما استفاده می گردند.

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

ترانسمیتر دما

 

ترانسمیتر دما

 

ترانسمیترهای دما ابزاری جهت تبدیل ولتاژ دو سر ترموکوپل به جریان 4-20 میلی آمپر می باشد.در پروژه های اتوماسیون صنعتی که نیاز به انتقال ولتاژ دو سر ترموکوپل به نمایشگر یا کنترلر دما در فاصله بسیار دور می باشد از ترانسمیترهای دما استفاده می گردد.

ترانسمیترهای دما در دو نوع کلاهکی ( معمولی یا ضد انفحجار) و ریلی موجود می باشند. ترانسمیتر کلاهکی در داخل کلاهک ترموکوپل نصب می گردد. ترانسمیتر ریلی در داخل تابلو برق نصب می گردد.

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

مشعل صنعتی

 

مشعل صنعتی

 

مشعل صنعتی مورد استفاده در کوره های صنعتی، یکی از ارکان مهم ساختاری یک کوره صنعتی می باشد. مشعل های صنعتی نصب شده بر روی کوره های صنعتی به انواع گوناگون از لحاظ ساختمان طراحی مشعل و نیز نوع سوخت مصرفی طبقه بندی می گردند.

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

آجرهای عایق سبک

 

آجرهای عایق سبک

 

آجرهای عایق سبک حرارتی یکی از عایق های متداول استفاده شده در داخل دیواره های کوره ها می باشند.  آجرهای عایق سبک دارای دانسیته ، رنج دمایی و ابعاد گوناگون می باشند.بطور کلی از لحاظ ترکیب مواد، آجرهای عایق سبک حرارتی به گروه شاموتی و آلومینایی  تقسیم بندی می شوند.

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

پتو سرامیکی

 

پتو سرامیکی

 

الیاف سرامیکی

 

عایق های از جنس الیاف سرامیکی به واسطه پایین بودن جرم واحد حجمشان؛ در محدوده دمایی بالا عایق حرارتی موثری می باشند. قابلیت ذخیره گرما و پایین بودن ضریب هدایت حرارتی آنها دو خاصیت مهم محسوب می شود. این محصولات کاربردهای متعددی در کوره های با اتمسفر های مختلف تا دمای 1800 درجه دارند. با در نظر گرفتن هزینه های فعلی و آتی انرژی؛ در مدت زمان کوتاهی استفاده از این محصولات دارای صرفه اقتصادی خواهد بود. با تامل در دانسیته و ضریب انتقال حرارت در این نوع از عایق ها می توان به وجه تمایز و برتری محسوس این نوع از عایق ها در مقایسه با سایر اقلام حرارتی آگاه گردید.

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

رکوردرهای بدون کاغذ

 

رکوردرهای بدون کاغذ

 

رکوردرهای بدون کاغذ، نسل جدید از رکوردرهای صنعتی می باشند. رکوردرهای بدون کاغذ این امکان را به شما می دهند که اطلاعات تجهیزات اندازه گیری صنعتی نظیر سنسورهای فشار، دما، رطوبت، فلو و ..... را بر روی صفحاتی نظیر مانیتور کامپیوتر مشاهده و بر روی حافظه معمول فلاش کارت ذخیره سازی کنید.

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

المنت های حرارتی

 

المنت های حرارتی

 

  

 

المنت های حرارتی یکی از اجزای مهم کوره های الکتریکی و آون های صنعتی می باشند.متناسب با دمای کوره و کاربری کوره یا آون از المنت های حرارتی مختلف استفاده می گردد.

یکی از پرکاربردترین انواع المنت های حرارتی، المنت های سیمی (Resistance Heating Wire Elements) می باشد. المنت های سیمی یا مفتولی دارای دو آلیاژ پر مصرف می باشند. نوع اول، المنت سیمی از آلیاژ نیکل کروم و نوع دوم المنت سیمی از آلیاژ کروم آلومل می باشد.

  

   

اطلاعات بیشتر

     

 

کنترلر های دما

 

کنترلر های دما

 

 

کنترلرهای دما

همانطور که از نام آنها معلوم است وظیفه کنترل دما در پروسه های حرارتی را عهده دار می باشند. ساده ترین نوع یک کنترلر دما نوع On-Off می باشد که معمولا به ترموستات دما معروف می باشند.

کنترلرهای دما یکی از تجهیزات پرمصرف جهت اندازه گیری دمای داخل کوره ها و آون ها می باشند. کنترلرهای دما دارای رنج وسیع و گسترده ای از بابت قابلیت های عملیاتی می باشند.

کنترلرهای دما به سه گروه کلی قابل تقسیم می باشند. ویژگی ها و مشخصات تکمیلی این نوع از کنترلرهای دما در بخش محصولات در زیر مجموعه سیستم های کنترل و اندازه گیری دما معرفی شده اند.

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

ترموکوپل

 

ترموکوپل

 

ترموکوپل

 

ترموکوپل یکی از پرمصرف ترین سنسورهای اندازه گیری دما محسوب می گردد. این سنسور از اتصال (جوش) دو فلز غیر همجنس بوجود می آید. چنانچه نقطه اتصال ترموکوپل در معرض دما قرار گیرد یک ولتاژ بسیار کم در حد میلی ولت در دوسر دیگر بوجود می آيد.

 

   

اطلاعات بیشتر

     

 

شبکه های اجتماعی

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

 

مقالات فنی

لینک های مرتبط

 • طراحی وب سایت
 • آخرین محصولات

    وزن

    رطوبت

   

  دانلود و کاتالوگ

  تماس با ما

  تهران خیابان فاطمی غربی نرسیده به تقاطع کارگر شمالی ساختمان ۱۹۴ طبقه ۵ واحد ۱۱

   

  المنت حرارتی

  66566558-66566557   

  المنت حرارتی

   66428762