پتوهای سرامیکی | المنتهای حرارتی | رکوردرهای بدون کاغذ

مشعلهای صنعتی, ترانسمیتر دما, کابلهای جبران ساز ترموکوپل

 

گروه مهندسی نگار تامین » مقالات فنی » ترموکوپل نوع S                

ترموکوپل نوع S

 

 
     

ترموکوپل نوع S

 

ترموکوپل نوع S


ترموکوپل نوع S یکی از پرفروش ترین ترموکوپل های مصرفی از خانواده پلاتین رادیوم می باشد که دارای رنج وسیع و گسترده ای در کوره های دما بالا می باشد. این ترموکوپل که حاوی سیم مغزی از جنس پلاتین رادیوم 10 درصد (Pt-Pt10%Rh) می باشد تا حداکثر دمای 1500 درجه سانتی گراد قابلیت کاربرد دارد.


غلاف سرامیکی محافظ استفاده شده در ترموکوپل تایپ S عمدتا از غلاف های سرامیکی با خلوص 95% آلومینا (Al2O3)  و یا 99.7% آلومینا معروف به آلسنیت(یا C799) می باشند. این اسامی صرفا نام تجاری شرکت های تولید کننده غلاف از جمله شرکت های SCHUNK آلمان و HALDENWANGER اتریش می باشند. غلاف های سرامیکی با خلوص کمتر از 95% مناسب نبوده و موجب خرابی و شکستگی سریع غلاف می گردد که در اکثر موارد منجر به پارگی سیم مغزی داخل غلاف می گردد. از دیگر نکات مهم می توان به استفاده از سرامیک ایزولاتور از جنس غلاف سرامیکی اشاره نمود. چنانچه سرامیک ایزولاتور که در بر گیرنده سیم مغزی می باشد از خلوص پایین تری نسبت به غلاف اصلی ترموکوپل باشد ، خیلی زود می شکند و در برخی از موارد باعث پارگی سیم می گردد.


شایان ذکر است که حداکثر دمای مفید کارکرد بلند مدت غلاف 95% آلومینا  1550 درجه سانتی گراد و برای نوع آلسنیت 1800 درجه سانتی گراد می باشد.از نکات بسیار مهم در خرید ترموکوپل های نوع S(اس)، اطمینان از استفاده غلاف مرغوب اروپایی می باشد، زیرا غلاف های متفرقه چینی بسیار بی کیفیت می باشند که متاسفانه به دلیل قیمت ارزان، جایگزین غلاف های اروپایی شده اند.جهت آشنایی بیشتر با غلاف سرامیکی می توانید در بخش محصولات در قسمت سنسورهای اندازه گیری دما گزینه قطعات جانبی را انتخاب نمایید.


از دیگر نکات مهم در انتخاب یک ترموکوپل نوع S، اطمینان از استفاده سیم پلاتین رادیوم با کیفیت می باشد. نکات ذکر شده در فوق در خصوص شرایط کارکرد ترموکوپل های نوع S، منوط به رعایت تمامی نکات ذکر شده می باشد و چنانچه سیم پلاتین رادیوم یا غلاف سرامیکی استفاده شده از نوع با کیفیت اروپایی نباشد و یا دو سر ترموکوپل با رعایت استانداردهای معتبر بین المللی جوشکاری نشده باشد، قطعا ترموکوپل مذکور از کیفیت و دقت مناسب برخوردارنخواهد بود. از دیگر نکات مهم می توان به ضخامت سیم مصرفی اشاره نمود. به دلیل گران بودن این سیم، گاها توسط بعضی از سازندگان سودجو سیم کشیده شده و با ضخامتی کمتر از حد استاندارد در داخل ترموکوپل نصب می گردد که ممکن است از نظر خریدار دور واقع گردد. البته اخیرا عده ای سودجو سیم های ضایعاتی را ذوب نموده و بصورت بازیافتی استفاده می نمایند. آخرین نکته مهم در خرید ترموکوپل نوع S اطمینان از یک پارچه بودن کل سیم مغزی می باشد. چنانچه سیم مصرفی از دو یا چند تکه تشکیل شده و بصورت جوشکاری به یکدیگر متصل شده باشد، ترموکوپل در عمل دچار انحراف و خطا خواهد بود.


ضخامت های متعارف سیم نوع S عبارت از 0.30 ، 0.35 و 0.50 می باشد که هر چه ضخامت سیم بیشتر باشد ، طول عمر سیم بیشتر و متناسب با آن قیمت نیز گران تر خواهد بود.

 

ترموکوپل نوع S 

 

محصولات این شرکت با درج لوگوی (NT) که مخفف نگار تامین می باشد تولید و به بازار عرضه می گردد. شایان ذکر است که بیش از 1800 ترموکوپل نوع S تولیدی این شرکت در حال کار در صنایع مختلف کشور نظیر کوره های صنایع کاشی ، چینی مظروف ، چینی بهداشتی ، کوره پیش گرم نورد فولاد و کوره های آزمایشگاهی می باشد. 

 

شایان ذکر است که ترموکوپل های تولیدی دارای کارت گارانتی 18 ماهه ( گواهی سلامت کالا )  و خدمات فروش 120 ماهه بوده و مشتریان محترم با اطمینان نسبت به خرید این کالا اقدام می نمایند. نمونه کارت وارانتی در تصویر ذیل قابل مشاهد می باشد.

 

شرکت نگار تامین همواره در پیشنهادات فروش خود به مشتریان در هنگام استعلام خرید پیشنهاد می کند تا نسبت به دریافت گواهی نامه کالیبراسیون اقدام نمایند تا با اطمینان از دقت اندازه گیری سنسور اقدام به مصرف این ابزار گران قیمت نمایند.

 

 

ترموکوپل نوع S


ترموکوپل نوع S
ترموکوپل نوع S
ترموکوپل نوع S 

 

 

 

 

   
     

      تگ های مطلب: ترموکوپل نوع S, قیمت ترموکوپل نوع S

 

شبکه های اجتماعی

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

 

مقالات فنی

لینک های مرتبط

 • طراحی وب سایت
 • آخرین محصولات

    وزن

    رطوبت

   

  دانلود و کاتالوگ

  تماس با ما

  تهران خیابان فاطمی غربی نرسیده به تقاطع کارگر شمالی ساختمان ۱۹۴ طبقه ۵ واحد ۱۱

   

  المنت حرارتی

  66566558-66566557   

  المنت حرارتی

   66428762