پتوهای سرامیکی | المنتهای حرارتی | رکوردرهای بدون کاغذ

مشعلهای صنعتی, ترانسمیتر دما, کابلهای جبران ساز ترموکوپل

 

گروه مهندسی نگار تامین » مقالات فنی » روش نصب پتوهای سرامیکی                

روش نصب پتوهای سرامیکی

 

 
     

روش نصب پتوهای سرامیکی

 

روش نصب پتوهای سرامیکی


جهت نصب پتوهای سرامیکی در دیوارها و سقف کوره های عملیات حرارتی یا پخت سرامیک ، از دو روش متداول استفاده می گردد.

روش اول به شیوه استفاده از نصب آنکرهای فلزی در دیوارها و سقف بوده و سپس پتوها در داخل آنکره فشرده می گردند و توسط قطعات کاپلاک سرامیکی یا واشرهای فولاد نسوز قفل شده و به دیوار متصل خواهند شد.

 

در این روش ابتدا آنکرهای میله ای یا تسمه ای نک دار یا رزوه دار را که از جنس فولاد نسوز یا فولادهای زنگ نزن می باشند به دیواره ها یا سقف فلزی کوره جوش می گردند. سپس پتوهای الیاف سرامیکی به سمت این آنکرها وارد شده و هر لایه از پتو توسط کلیپس های فنری قفل می گردند که در تصاویر ارائه شده مشهود می باشند. پس از نصب تمامی لایه های عایق در انتها یا از قطعات کاپلاک و واشر چاک دار و یا از واشر های قفل کن فلزی استفاده خواهد شد. چنانچه دمای داخل کوره تا دمای 1050 درجه سانتی گراد باشد از واشرهای قفل کن با آلیاژ فولاد نسوز 310 و برای دماهای 1050 تا 1200 درجه سانتی گراد از کاپلاک های کوردیریتی و برای دمای 1200 تا 1300 درجه سانتی گراد از کاپلاک های آلومینایی 70% به همراه واشرهای دیسکی شیاردار استفاده خواهد شد.

 

روش نصب پتوهای سرامیکی

در روش دوم نصب پتوهای سرامیکی ، این پتوها فشرده شده و به‌صورت یک بلوک مجهز به آنکرهای داخلی ساخته می شوند و توسط پیچ و مهره بر روی سازه فلزی کوره نصب می گردند.

 

این بلوک های سرامیکی که گاهی تحت نام مدول و یا عبارت Z-Block  معروف می باشند دانسیته های 160 تا 220 کیلو گرم بر متر مکعب ساخته می شوند. آنکر فلزی استفاده شده در داخل این بلوک ها بر اساس رنج دمایی داخل کوره انتخاب می گردند.

 

ابعاد متداول این بلوک ها عبارتند از 300*305*305 ، 300*305*610 میلی‌متر می باشند. اما سایر ابعاد دیگر نیز در بعضی از شرایط استفاده می گردند. علت انتخاب ابعاد فوق به دلیل کمترین میزان ضایعات یک کارتن پتو می باشد.

 

روش نصب پتوهای سرامیکی

این بلوک های فشرده شده توسط تسمه های پلاستیکی متصل شده وپس از نصب بر روی دیوارهای کوره باز می گردند . پس از باز شدن تسمه ها ، پتوی فشرده شده هر مدول مجاور هم بصورت انفجاری باز شده و موجب فشار متقابل بر روی یکدیگر شده و از ایجاد منفذ برای خروج دما از فاصله بین دو بلوک جلوگیری می نماید . البته بهتر آن است که بین بلوک ها و لایه فلزی استراکچر فلزی کوره از یک پتوی نصب شده بر روی سطح فلزی با ضخامت پنجاه میلی متر استفاده گردد .

 

در درون بلوک ها یک لوله پلیکا جهت امکان پیچ نمودن بلوک به دیوار کوره استفاده می گردد که پس از پایان کار نصب از داخل بلوک خارج می گردد .

 

 

 

 

 

 

   
     

      تگ های مطلب: روش نصب پتوهای سرامیکی

 

شبکه های اجتماعی

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک

 

مقالات فنی

لینک های مرتبط

 • طراحی وب سایت
 • آخرین محصولات

    وزن

    رطوبت

   

  دانلود و کاتالوگ

  تماس با ما

  تهران خیابان فاطمی غربی نرسیده به تقاطع کارگر شمالی ساختمان ۱۹۴ طبقه ۵ واحد ۱۱

   

  المنت حرارتی

  66566558-66566557   

  المنت حرارتی

   66428762